Okolí a tipy na výlet

Zde naleznete několik odkazů na zajímavé památky, místa a přírodní pamětihodnosti z blízkého okolí.

  Brumov
  Hrad

  Bystřička
  Oficiální stránky obce. Naleznete řadu informací z historie kraje, archivní fotografie ze stavby přehrady, pojednání o templářském hradu Freundsberg, který stával na vrcholku Klenova tyčícím se nad penzionem.

  Francova Lhota
  Stránky obecního úřadu. V blízké obci Pulčín leží známé Pulčínské skály.

  Hovězí
  Stránky obce. U farního kostela je umístěn barokní kamenný kříž z r. 1792. Cennou historickou památkou je nevelký jednoposchoďový zámek zv. kaštýl, který vznikl po r. 1681. Na návsi stojí kamenná socha sv. Jana Nepomuckého z r. 1712.

  Hutisko-Solanec - stránky obecního úřadu

  Hvězdárna Valašské Meziříčí
  Pořádá pravidelná pozorování pro veřejnost.

  Chráněná území Zlínského kraje

  Jarcová
  V obci naleznete barokní morový sloup a nad obcí skalní útvar Jarčovská gula, okolo které vede naučná Masarykova stezka a která je přírodní památkou.

  Karlovské muzeum, Velké Karlovice
  Tip na výlet. Muzeum nepatří k těm nejznámějším, ale nabízí nejrůznější akce, výstavy uměleckých děl. Nezapomeňte zavítat také na Soláň, do ateliéru Karla Hofmana

  Karolinka
  Stránky městského úřadu. V Raťkově naleznete soubor roubených stavení rodu Orságů. V obci je také výstavní galerie děl Jiljí Hartingera.

  Kelč
  Stránky městského úřadu. Renesanční zámek, u zámku socha sv. Jana Nepomuckého (kol. 1800), u kostela sv. Petra a Pavla Malá Kalvárie – sousoší z konce 18. stol.

  Liptál
  stránky obce. Rodiště Jana Kobzáně, autora knihy o Zbojníkoch a pokladoch, která čerpá i z lidových pověstí Bystřičky.

  Mikulůvka
  Oficiální stránky obce. Kulturní zajímavostí obce je objekt bývalého mlýna na dolním konci obce ve Mlýnci, nyní ve vlastnictví Svazu ochránců přírody. Poblíž středu je umístěna rekonstruovaná roubená zvonice. V obci je také koupaliště.

  Muzeum regionu Valašsko ve Vsetíně

  Nový Hrozenkov
  K historickým pamětihodnostem kromě kostela náleží roubené chalupy ve středu obce, z nichž poslední byla upravena jako památník malíře Antonína Strnadela.

  Pustevny
  Význačná památka architekta Dušana Juroviče.

  Rožnov pod Radhoštěm
  Stránky městského úřadu.

  Růžďka
  Oficiální stránky obecního úřadu a obce. Obcí vede naučná stezka začínající u penzionu Oáza, která je věnována evangelické historii tohoto kraje. V obci se nachází památník.

  Valašská krajina - informace o přírodě a krajině
  Informační server o krajině ovlivněné valašskou kolonizací, který věnuje se převážně územím Chráněné krajinné oblasti Beskydy a Kysuce, vám zprostředkuje řadu informací.

  Valašské Meziříčí
  Ve městě působí pobočka Muzea regionu Valašsko. V kostelíku Nejsvětější trojice z konce 16. století naleznete lapidárium, které je v provozu v letních měsících. V M-klubu jsou pravidelně pořádány rockové koncerty.

  Valašské muzeum v přírodě
  Stránky známého rožnovského skanzenu (taky na adrese www.skanzen.cz)

  Valašsko - Hornovsacko
  Region sportu, rekreace a volnočasových aktivit

  Velká Lhota
  V této obci najdete starodávný dřevěný toleranční kostel, ve kterém působil Jan Karafiát. Vhodný tip na odpolední procházku.

  Velké Karlovice
  Stránky obce, středisko sklářství na Valašsku. Zachovalá lidová architektura v původním prostředí. Dřevěný roubený kostel Panny Marie Sněžné. Poblíž silnice na Soláň se nachází židovský hřbitov používaný koncem 19. a počátkem 20. století.

  Vsetín
  Stránky městského úřadu.

  Východní Morava
  Turistický informační portál Zlínského kraje.

  Zašová
  Památkově chráněná je budova bývalého klášterního kostela z let 1725–1728, jehož dvě věže byly dokončeny v r. 1768. Na oltáři se nachází pozdně gotický poutní obraz tzv. Zašovské madony z 15. století. Z konce 18. století pochází socha Jana Nepomuckého. Před kostelem je kamenný kříž z r. 1805. Přírodní zvláštností je srostlá lípa a dub.

  Zubří
  Stránky města. Kulturní památkou je kostel sv. Kateřiny, postavený r. 1785. Před kulturním domem stojí sousoší Valašská madona od sochaře Vladimíra Navrátila. V severní části obce roste asi 900 let starý tis a přibližně 1 km východně od obce se nachází chráněné naleziště šafránu Heuffelova a bělokvětého. V obci je také vyhřívané koupaliště.

  Zvonice Soláň
  Výstavní galerie v reprezentativních prostorách.